TOP Bolesławiec

Medalowe żniwo karateków w Wińsku

10 lutego 2017


Reprezentacja karateków TOP na turniej w Wińsku...

W minioną sobotę (4.02.2017 r.) odbył się w Wińsku V Otwarty Turniej Karate Goju Wińsko Cup. Były to pierwsze w tym roku turniej, w których rywalizowali młodzi karatecy TOP. Do Wińska pojechało 8 karateków z Bolesławca. Występ bolesławian trzeba zaliczyć do udanych. W sumie bowiem ich występ zaowocował zdobyciem 10 medali!

Zawody w Wińsku zorganizowane zostały głównie z myślą o najmłodszych adeptach karate. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy w wieku od 6 do 14 lat. Rozegranych zostało pięć konkurencji. Były to kihon i kata (konkurencje techniczne) oraz kumite i fantom (walki). Dodatkową konkurencją dla najmłodszych był zwinnościowy tor przeszkód. W sumie, w zawodach uczestniczyło aż 205 zawodników z 13 dolnośląskich klubów.

Podopieczni trenera Roberta Bielińskiego sklasyfikowani zostali drużynowo na 7 pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów zdobywając 2 medale złote, 1 srebrny i 7 brązowych. Jako pierwszą rozegrano konkurencję kihon. Występujący w niej Maciej Graczyk (rocznik 2007) wywalczył medal brązowy. Kolejną był fantom. Polega on na pokazie walki (kumite) z imitującym przeciwnika workiem (fantomem), na którym początkujący karateka prezentuje wyćwiczone przez siebie techniki walki. W tej konkurencji reprezentanci TOP zdobyli 4 medale: złoto wywalczył Maciej Graczyk (rocznik 2007), a brązowe dla Filip Matusiewicz (rocznik 2007), Jakub Kasprzyk (rocznik 2007) i Filip Dudyński (rocznik 2009). W kata, czyli prezentacji układów karate medal brązowy wywalczył Marcin Żebrowski (rocznik 2005). Na koniec turnieju odbywały się walki. Dostarczają najwięcej sportowych emocji zarówno zawodnikom jak  i widzom. Na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji po raz drugi w tym dniu stanął Maciej Graczyk (w  kat. -35kg), srebro zdobył Marcin Żebrowski (w kat. +42kg) zaś medale brązowe wywalczyli: Adam Rosiński (w kat. +42kg; rocznik 2005) i Michał Bieliński (w kat. -42 kg; rocznik 2004).

W indywidualnym rankingu medalowym turnieju Maciej Graczyk z dorobkiem 2 złotych medali i 1 brązowego, uplasował się na 5 pozycji spośród 205 zawodników biorących udział w turnieju, co jest wspaniałym osiągnięciem tego zawodnika!

Warto dodać, że największym pechowcem drużyny TOP okazał się Wiktor Małkowski, który tuż przed swoją walką podczas rozgrzewki naderwał więzadła stawu skokowego. Kontuzja ta uniemożliwiła mu start w  turnieju, a przed startem zaliczany był do grona faworytów w swojej kategorii wiekowej i rocznikowej.

RB/A


Na I stopniu podium Maciej Graczyk, na III Filip Matusiewicz...


na drugim miejscu Marcin Żebrowski...


Jakub Kasprzyk na podium...


Na trzecim stopniu podium Michał Biliński...

[ wróć ]

Komentarze

Tej wiadomości jeszcze nikt nie skomentował. Twój komentarz może być pierwszy!

Napisz komentarz