TOP Bolesławiec

Dwanaście medali w Krynicznie

13 maja 2017

Karatecy TOP w towarzystwie trenera Roberta Bielińskiego tuż przed rozpoczęciem turnieju w Krynicznie...ń

W sobotę, 6 maja br. w Krynicznie k/Wrocławia odbył się już po raz piąty Turniej Karate WKF o Puchar Gór Kocich. W zawodach wzięło udział 165 zawodników z sześciu klubów karate z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Zawody rozegrane zostały w pięciu konkurencjach: kihon, układy kata, fantom, kumite oraz dla najmłodszych zawodników - zwinnościowy tor przeszkód. Nasze miasto w zawodach reprezentowało 16 karateków z klubu TOP Bolesławiec...

Na tatami prezentowali się: Dominika Grzyb, Karolina Sacher, Franciszek Kozioł, Mateusz Bagłaj, Maciej Graczyk, Maciej Przybilski, Artur Stachów, Sławomir Męczyński, Filip Dudyński, Radosław Burdzy, Jan Kawałko, Adam Rosiński, Wiktor Małkowski, Jakub Skóra, Jakub Matczak oraz Jakub Kasprzyk.

W trudnej, sportowej rywalizacji podopieczni trenera Roberta Bielińskiego wywalczyli 12 medali:2 złote, 2 srebrne i 8 brązowych. Złoto zdobyli: Sławomir Męczyński -  w konkurencji kumite (w kat. +75kg) oraz Jakub Skóra - w konkurencji kihon. Srebrne krążki wywalczyli: Maciej Graczyk - w konkurencji kihon i Adam Rosiński - w konkurencji kata (Adam był też III w konkurencji kihon. Brązowe medale za III miejsca otrzymali: Dominika Grzyb - w konkurencji kihon; Artur Stachów -  w kumite (w kat. +75kg); Jakub Matczak - w konkurencji kata; Franciszek Kozioł - w konkurencji kihon i w konkurencji fantom oraz Filip Dudyński - w konkurencji kihon i w konkurencji „tor przeszkód".

Na najwyższym stopniu podium Jakub Skóra a obok niego Maciej Graczyk...

Dominika Grzyb i Karolina Sacher w czasie pokazów...