TOP Bolesławiec

Zdobywanie bokserskiego doświadczenia

17 maja 2017


Bokserzy TOP ze swoim trenerem na tegorocznym Memoriale we Wrocławiu...

Dwóch pięściarzy bolesławieckiego TOP wystąpiło na ringu we Wrocławiu. Obydwaj nieznacznie przegrali swoje walki. Bokserzy i ich trener Tomasz Tomczyk uczestniczyli w Międzynarodowym Memoriale Bokserskim Braci Olechów. Zawody odbywały się w minioną sobotę i niedzielę. Szkoleniowiec bolesławieckich zawodników nie zamartwiał się porażkami swoich podopiecznych - Przegrane pojedynki często uczą więcej niż te zwycięskie - mówił po walkach T. Tomczyk - Najważniejsze, że chłopcy zdobywają doświadczenie...

W turnieju Bolesławiec reprezentowali Dawid Lubieniecki (w wadze do 81 kg), który w swojej karierze stoczył 13 walk oraz Piotr Motyka (w wadze do 64 kg) - walczący dotąd na ringu 11 razy. W półfinale turnieju Dawid jednym punktem przegrał z obecnym Mistrzem Dolnego Śląska seniorów Maciejem Habą z klubu Bombardier Wrocław, a Piotr (w walce finałowej) po zaciętym i wyrównanym pojedynku przegrał nieznacznie z Denisem Mądrym z zespołu Bojan Boks Lubań.  

Wrocławski turniej organizowany jest corocznie na cześć świetnych i zasłużonych pięściarzy wrocławskiej Gwardii, braci Artura i Zbigniewa Olechów. Bracia stoczyli w sumie blisko 700 pojedynków na ringu, byli wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski, a także finalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy. Memoriał jest zawsze mocno obsadzony zawodnikami z Polski i gośćmi z zagranicy. W tym roku byli to reprezentanci Niemiec, Czech i Norwegi. Łącznie w turnieju wystąpiło aż 120 pięściarzy.

[ wróć ]

Komentarze

Tej wiadomości jeszcze nikt nie skomentował. Twój komentarz może być pierwszy!

Napisz komentarz