TOP Bolesławiec

Janskie Laznie zdobyte

22 czerwca 2017

W dniach od 09 do 11 czerwca 2017 r. odbył się już XXII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Miasta Janskie Łaźnie (Czechy). W zawodach tych cyklicznie uczestniczy drużyna tenisistów stołowych osób niepełnosprawnych TOP Bolesławiec. Zajmowała w nich różne lokaty, ale nigdy dotąd nie zwyciężyła. TOP dotychczas trzykrotnie stawał na podium. W 2007 roku zajął II miejsce, a w 2008 i 2016 roku zdobywał III miejsce. Tym razem się udało wygrać!

W tegorocznych zawodach wzięło udział aż dwadzieścia drużyn z pięciu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier. Warto dodać, że turniej w Janskich Lazniach to jedne z najsilniej obsadzonych zawodów tego typu w Europie Środkowej. W walczących ze sobą drużynach występuje wielu byłych i obecnych reprezentantów swoich krajów.

W fazie grupowej TOP Bolesławiec pokonał drużynę paraolimpijczyków z Czech - 4:0, słowacki zespół SK STOZP Valaliky - 4:0, drużynę Janskich Lazni B - 4:0 oraz przegrali z faworytami zawodów, 10-krotnymi zwycięzcami turnieju czeską drużyną TJ Jicin - 4:2. W ćwierćfinale zawodnicy TOP wygrali z drużyną gospodarzy - Janskie Laznie A - 4:0, a w półfinale (po bardzo zaciętym meczu) zwyciężyli kolejnego z faworytów - drużynę TJ Labe Kolin A (Czechy) 4:3. W finale ponownie spotkali się z TJ Jicin i tym razem zwyciężyli 4:2. TOP Bolesławiec odniósł historyczny sukces. Nie dość, że zwyciężył w tych zawodach po raz pierwszy w historii rozgrywek, to było to jednocześnie pierwsze zwycięstwo drużyny  z Polski.

W Janskich Lazniach TOP wystąpił w składzie: Marek Cholewa, Artur Krasucki, Zbigniew Kurasz i Waldemar Krzemiński.